قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

آزمایشگاه دکتر عصاریان

آزمایشگاه دکتر عصاریان
 
Dr.hamid ali assarian

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 30 آذر1390 توسط الهام عنایتی
        بیمه سینا
 
            طرف قرارداد جدید آزمایشگاه دکتر عصاریان
نوشته شده در تاريخ شنبه 5 آذر1390 توسط الهام عنایتی

پرولاکتین که از بخشی از مغز (هیپوفیز) ترشح می شود، هورمونی است که در طی دوران حاملگی و شیردهی افزایش می یابد.انجام این آزمایش در اختلالات هورمونی از جمله به هم خوردن نظم عادت ماهیانه در خانم ها و نیز بیماران مشکوک به تومور هیپوفیز کمک کننده است.
بیماران باید نکات زیر را پیش از انجام این آزمایش رعایت کنند:
1-باید حداقل 3 ساعت بعد از بیدار شدن از خواب نمونه خون بدهند.نمونه هایی که زودتر از این زمان تهیه شوند، افزایش ناشی از خواب را نشان خواهند داد.
2-در شب قبل از آزمایش،لباس گشاد و راحت بپوشند و از پوشیدن لباس هاس تنگ خصوصا در ناحیه سینه و پستان ها اجتناب نمایند.
3-معاینه و نیز تحریک پستان ها طی 24 ساعت قبل موجب اشتباه در نتیجه آزمایش می شود.
4-بیماران باید از نزدیکی و تماس جنسی در شب قبل اجتناب نمایند.
5-طی 12 ساعت قبل از انجام آزمایش از ورزش و فعالیت های شدید بدنی اجتناب نموده و مصرف قرص های ضد بارداری،کلروپرومازین و متیل دوپا را طبق نظر پزشک قطع نمایند.
6-استرس در زمان آزمایش خصوصا در طی 30 دقیقه پیش از آن موجب نتایج اشتباه می شود.لذا بیماران باید استرس خود را در زمان آزمایش به حداقل برسانند.
                                                                   با آرزوی سلامتی، آزمایشگاه دکتر عصاریان


نوشته شده در تاريخ جمعه 18 شهریور1390 توسط الهام عنایتی

تست پاپ اسمیر یک آزمون ساده سیتولوژی جهت غربالگری و تشخیص سرطان دهانه رحم و ضایعات پیش سرطانی آن میباشد.
حدود 50 سال است که تست پاپ اسمیر معمولی اساس غربالگری مرحله پیش سرطانی سرویکس است.بدون اینکه تغییر عمده ای در تکنیک آماده سازی و تفسیر آن ایجاد شده باشد.

اكثر موارد منفي كاذب ، نتيجه اشكالات در انتقال نمونه و كيفيت اسمير است . پاپ اسمير معمولي نمايانگر درصد كوچكي از سلول ها است كه به وسيله ابزار نمونه گيري جمع آوري شده است و باقيمانده سلول ها دورانداخته مي شود و اين جزء كوچك سلولي الزاما نمايانگر كل سلول ها نمي باشد . وجود موارد غير رضایت بخش در نمونه لام يكي از مشكلاتي است كه پزشك و بيمار در پاسخ آسيب شناسي گستره سلولي سرويكس با آن مواجه هستند درواقع اين موارد از نظر آسيب شناسي غيرقابل تفسيراند. موارد غير رضايتبخش را به عنوان موارد ناکافی  هم گزارش می کنند.

تست پاپ اسمير لايه نازك بر پايه مايع با هدف ايجاد اسلايدهاي با كيفيت بهتر ايجاد شده است.در این روش تمام نمونه جمع آوري شده توسط وسيله نمونه گيري به جاي لام به درون يك مايع نگهدارنده با پايه الكل به عنوان فيكساتور قرار داده مي شود كه ميتواند براي هفته ها در حرارت اتاق حفظ شود . در آزمايشگاه از سوسپانسيون سلولي تهيه شده ، خون و اگزوداي التهابي حذف شده و نمونه ها هموژن ميشوند. مقداري از آن روي فيلتر يكبار مصرف جمع آوري و سپس روي اسلايد شيشه اي كشيده مي شود . بدين ترتيب سلول هاي روي لا م نماينده تمام سلول هاي اپي تليالي جمع آوري شده ميباشند. از مزاياي ديگر اين روش اين است كه از سوسپانسيون سلولي باقيمانده مي توان جهت بررسي هاي ديگر از جمله HPVاستفاده كرد . به منظور تهيه لام سيتولوژي در محيط مايع ، در حال حاضر دو روش تأييد شده توسط  FDAوجود دارد كه یکی توسط ماشین  Thin prep processorو ديگري توسط دستگاه Surepath است كه در بسياري از مطالعات سودمندي آنها نسبت به روش معمولي تا ئيد شده است. روش دستي هم جهت تهيه اسلايد در محيط مايع وجود دارد كه ارزان تر مي-باشد، اما توانمندي آن از لحاظ كفايت نمونه و تشخيص ضايعات در حال تحقيق است.
روش كار بدين ترتيب است كه به جاي گسترانيدن سايتو براش بر روي لام، سايتوبراش را پس از كوتاه كردن دسته آن مستقيما داخل مايع نگهدارنده انداخته و به آزمايشگاه ارسال ميشود. پس از 30 ثانيه تكان دادن تمام مايع نگهدارنده داخل لوله آزمايش ريخته ميشود .جهت جدا كردن دبري ها و موكوس 4 میلی لیتر از محلول تمیز کننده به داخل لوله آزمايش اضافه ميگردد. پس از سانتريفوژ به مدت 10 دقيقه با دور, 1200 g  به رسوب حاصل  0.5 میلی لیتر محلول cellular base اضافه می شود تا سبب دكپسوله شدن و چسبندگي مناسب تعداد قابل كنترل سلول بر روي لام شود . پس از تكان دادن و مخلوط كردن، 50 ميكروليتر ازسوسپانسيون هموژن توسط سمپلر روي لام ريخته شده تا در حرارت اتا ق كاملا خشك شود. در پايان لام هاي تهيه شده با دو روش مذكور ، به روش پاپا نيكولا ئو رنگ آميزي شد ه و تحت مشاهده و مطالعه توسط پاتولوژيست قرارمی گیرند.
هم اکنون از این روش برای انجام پاپ اسمیر در آزمایشگاه دکتر عصاریان استفاده می شود.برای اطلاعات بیشتر می توانید سوالات خود را با ما در این وبلاگ درمیان بگذاریدو یا با آزمایشگاه دکتر عصاریان با شماره 06412225328 تماس بگیرید.


نوشته شده در تاريخ سه شنبه 21 تیر1390 توسط الهام عنایتی

آزمایشگاه چگونه مکانی است؟
آزمایشگاه محلی است که در ان با آزمایش نمونه های مربوط به بیماران به روند تشخیص و درمان بیماران کمک می شود.وابستگی پزشکی به ازمایشگاه با پیشرفت تجهیزات و تکنولوژی روز به روز بیشتر می شود و امروزه کمتر پزشکی بدون استفاده از آزمایشگاه اقدام به تشخیص و درمان می نماید.

آزمایشگاه چگونه به تشخیص بیماری کمک می کند؟
گاهی پزشک به بیماری خاصی شک می کند و صرفا جهت تشخیص آن بیماری و یا افتراق آن بیماری از امراض مشابه آزمایشاتی را درخواست می نماید.گاهی نیز یک بیماری بطور اتفاقی طی یکسری آزمایشات چک آپ مشخص می گردد.این در حالی است که بماری در مراحل ابتدایی سیر خود قرار دارد و هنوز علایم بالینی آن آشکار نشده است ، لذا جز بوسیله آزمایش به هیچ وسیله دیگر قابل تشخیص نیست.بدیهی است که حتی بسیاری از بیماریهای صعب العلاج چنانچه به موقع تشخیص داده شوند قابل درمان می باشند.

چه عواملی می توانند در نتیجه آزمایش ایجاد تداخل کرده و آن را تغییر دهند؟
عوامل بیشماری می توانند موجب تداخل و ایجاد نتیجه کاذب گردند مانند مصرف داروها،ورزش،وضعیت بیمار د رهنگام خونگیری (نشسته یا خوابیده بودن)،زمان خونگیری(صبح یا عصر) ،حاملگی،اضطراب،افسردگی،ناشتا نبودن،تروما(ضربه) و .....

آیا در یک فرد سالم نتیجه آزمایش (مثلا قند یا چربی) در روزهای مختلف باید یکسان باشد؟
نتیجه آزمایشی مانند گروه خون همیشه ثابت است اما نتیجه چربی خون نوسان زیادی دارد.مقدار نوسان فیزیولوژیک (طبیعی) در مورد هر آزمایش متفاوت است.

چه کنیم تا اثر عوامل ایجاد تداخل را کاهش دهیم؟
وظیفه بیمار در این مورد اطلاع مصرف دارو،سابقه بیماری و پاسخ دقیق به سوالات مسئول پذیرش و رعایت ناشتا بودن به مدت توصیه شده توسط پزشک معالج و یا مسئولین آزمایشگاه می باشد که با اخذ تدابیر لازم و بکارگیری روشهای مناسب نتایج صحیح را بدست آورند.

آیا وجود یک نتیجه خارج از حدود طبیعی دال بر وجود بیماری است؟
صرف وجود یک نتیجه خارج از حدود طبیعی نمی تواند دال بر وجود بیماری باشد.در پنج درصد افراد سالم هم ممکن است نتیجه یک آزمایش خارج از حدود طبیعی باشد.

در چه مواردی نیاز به تکرار آزمایش هست؟
موارد متعددی وجود دارد که مسئولین آزمایشگاه نیاز به تکرار آزمایش با نمونه گیری مجدد می بینند.این عمل به خاطر اطمینان از صحت نتیجه آزمایش انجام میش ود و لذا شایسته است بیمار بدون نگرانی در این مورد همکاری نماید.

آیا افراد سالم هم لازم است که در فواصل زمانی معین برخی آزمایشات را انجام دهند؟
همانطور که گفته شد آزمایشگاه توان ان را دارد که بعضی از بیماری های را در ابتدای امر و قبل از اینکه اثرات بالینی آنها ظاهر شود شناسایی نماید لذا کلیه افراد بویژه افراد بالای چهل سال بهتر است بر حسب تجویز پزشک خود نسبت به انجام آزمایشات دوره ای اقدام نمایند.

تفسیر آزمایش بر عهده چه کسی می باشد؟
طبق قانون پزشکی تفسیر آزمایش بر عهده پزشک معالج می باشد.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه 23 اسفند1389 توسط الهام عنایتی

بیماری سیلیاک چیست؟

آیا این بیماری درمان دارد؟

آیا این بیماری ارثی است یا مسری؟

راه تشخیص آن چگونه است؟ آیا این بیماری در دزفول وجود دارد؟

آیا در دزفول مرکزی برای تشخیص این بیماری وجود دارد؟

اینها سوالاتی است که برای خیلی ها پیش می آید که با خواندن مطالب ذیل می توانید به پاسخ آنها پی ببرید.

بیماری سیلیاک یا هزار چهره و در اصطلاح عام حساسیت به گندم نوعی بیماری گوارشی مزمن است که در افراد حساس به گلوتن بروز می نماید. گلوتن پروتئین است که در غلات از جمله: گندم- جو- جو چاودار(گندم سیاه) وجود دارد که با تاثیر بر روی پرزهای روده و از بین بردن آنها مانع جذب غذا شده و فرد دچار سوء تغذیه میگردد. 

علائم بیماری

این بیماری بدلیل بروز علائم مختلف و گوناگون به هزار چهره معروف می باشد. از علائم مهم آن ریزش مو- کچلی سر- زخم های دهان- آفت های دردناک و کمبود ویتامین ها از جمله: B_E_D خستگی- رنگ پریدگی- درد مفاصل واستخوانی- تورم پاها- کوتاهی قد- اسهال شدیدو حجیم و بدبو- استفراغ- یبوست- نفخ و گازهای روده- تاخیر در بلوغ- نامنظمی دوره قائدگی- فقر آهن- نقص در مینای دندان- روماتیسم- صرع- مشکلات یادگیری در کودکان- کاهش وزن و در صورت تشخیص دیر هنگام سرطان روده و پوکی استخوان.

غربالگری و تشخیص بیماری

با توجه به علائم و عوارض بوجود آمده بوسیله این بیماری لازم است افراد جهت پیشگیری با انجام چند آزمایش ساده و معمولی که در آزمایشگاههای تشخیص طبی انجام میگیرد خود را از عوارض این بیماری نجات دهند.

1.آزمایش خون برای تشخیص آنتی بادي ضد گلیادین یا جستجوی آنتی بادی ضد اندومیزیوم Endomesium که در این آزمایش با گرفتن یک نمونه خون لخته و جداسازی سرم به روش الایزا براحتی قابل انجام میباشد. گلیادین جزء محلول در الکل گلوتن است که سبب بیماری سیلیاک میشود و آنتی بادی تولید شده در بدن بعد از مصرف گلوتن igG و igA و سپس آنتی بادی  igA بر ضد اندومیزیوم تولید میشود. اندومیزیوم صفحه ای از فیبریل های رتیکولر است که هریک از الیاف عضله صاف را احاطه کرده.

انجام این تست اندومیزیوم  igA نسبت به آنتی بادی های ضد گلیادین igA دارای حساسیت و ویزگی های بالاتری برای تشخیص سیلیاک می باشد. 

2.آزمایش کم خونی و اندازه گیری سطح کلسیم و اسید فولیک خون.

۳.در صورت داشتن علائم یاد شده و انجام آزمایشات بالا برای تایید بیماری بیوپسی از روده و نمونه برداری از روده و آزمایش پاتولوزی پیشنهاد می گردد.

گلوتن در چه غذاهایی وجود دارد

همانگونه که قبلا گفته شد در کلیه مشتقات و فرآورده های گندم- جو گلوتن وجود دارد مثل: نان- بیسکوییت- کلوچه- ماکارانی- گوشت های کنسرو شده.

گلوتن در چه غذاهایی وجود ندارد

نمونه ای از غذاهایی که فاقد گلوتن است در ذیل ذکر میشود:

آرد برنج- نوشابه- نان ذرت- بلال- سیب زمینی- برنج- عدس- لوبیا قرمز- پنیر- تخم مرغ- بستنی- کلیه میوه ها- گوشت کم چرب- مرغ- ماهی- آجیل- روغن

درمان بیماری سیلیاک

تنها درمان این بیماری حذف گلوتن از رزیم غذایی بیمار میباشد و نیاز به داروهای خاصی نیست مصرف تمام غذاهایی که حاوی گندم- جو و یا فرآورده های آنها ممنوع میباشد. با رعایت رزیم غذایی فاقد گلوتن کلیه علائم بوجود آمده کاهش و در مدت 3-6 ماه پرزهای روده ترمیم خواهد شد. خوردن هر نوع ماده حاوی گلوتن به هر اندازه و مقدار ممنوع است.

در پایان توصیه میشودبا توجه با اینکه در چند استان کشور این بیماری بصورت غربالگری مورد بررسی قرار گرفته. در استان اصفهان 120 و در استان تهران 200 مورد گزارش شده و در شهرستان دزفول چند مورد در آزمایشگاه دکتر عصاریان تشخیص و تایید گردیده. لازم است با انجام این آزمایشات خود را از نگرانی خاج نموده و در صورت تایید بیماری حتما با مشاور تغذیه جهت رژیم غذایی هماهنگی نمایند.                                                    
                                                                                       محمدرضا حی بر  
                                                                                    کارشناس آزمایشگاه


نوشته شده در تاريخ شنبه 13 آذر1389 توسط الهام عنایتی
در راستای خدمت به همشهریان عزیز و رفاه حال بیماران ، آزمایشگاه دکتر عصاریان از اول آذر ماه قرار داد بیمه با بیمه بانک ملت منعقد کرده است.بر این اساس کلیه آزمایشات دارندگان بیمه بانک ملت به صورت رایگان در این آزمایشگاه قابل انجام می باشد.
همچنین به زودی طرف های قرارداد جدید بیمه با این آزمایشگاه اعلام خواهد شد.
نوشته شده در تاريخ دوشنبه 24 آبان1389 توسط الهام عنایتی
لطفا برای دستیابی به نتایج صحیح آزمایش به نکات ذیل توجه فرمایید.نتایج غلط به خاطر عدم شرایط لازم می تواند منجر به نادیده گرفته شدن مسائل مهم پزشکی یا درخواست بیش از اندازه و بدون نیاز آزمونهای آزمایشگاهی گردد.
خوردن غذا:
یک وعده غذای متعادل و معمول را آماده نمایید(شامل پنیر،کره،...).
زمان شروع غذا خوردن را یادداشت نمایید.زمان 2 ساعت پس از غذا ار همان لحظه شروع غذاخوردن آغاز می گردد.به عنوان مثال اگر شما خوردن غذا را در ساعت 8 صبح آغاز می کنید نمونه آزمایش ساعت 10 صبح از شما گرفته می شود.
مدت زمانی که غذا را میل می کنید نباید بیش از بیست دقیقه بطول انجامد.
بعد از خوردن غذا به هیچ وجه چیز دیگری اعم از آدامس ،شیرینی ، آب میوه،...نباید خورده شود(به استثنا مقدار کمی آب).
نمونه خون راس 2 ساعت از زمان شروع غذا از شما گرفته خواهد شد.
پانزده دقیقه قبل از موعد نمونه گیری (2 ساعت) در آزمایشگاه حضور بهم رسانید.
به محض ورود به آزمایشگاه مسئولین پذیرش را مطلع نمایید و اگر راس 2 ساعت از شما خونگیری انجام نشد دوباره به مسئول پذیرش اعلام فرمایید.


نوشته شده در تاريخ جمعه 21 آبان1389 توسط الهام عنایتی
ناشتایی با زمان مشخص جهت انجام برخی آزمایشها مانند قند خون ناشتا،تری گلیسرید،.....الزامی است چرا که می تواند منجر به تغییر در مقادیر آزمایش شود.
دستورالعمل:
اگر پزشکان محترم شما یا همکاران ما در آزمایشگاه از شما بخواهند که در وضعیت ناشتا برای انجام آزمایشها مراجعه نمایید خواهشمند است موارد ذیل رعایت گردد:
1-هشت ساعت قبل از مراجعه به آزمایشگاه هیچ غذا یا آشامیدنی (بجز آب) نخورده و نیاشامید.(این مدت ناشتایی در شب توصیه شده است که فعالیتهای بدن به حداقل رسیده و مقادیر طبیعی نیز در نمونه های صبح مقدار شدهاند).
2-در صورتیکه آزمایشهای مربوط به چربی خون مثل تری گلیسیرید برای شما درخواست شده باشد مدت زمان ناشتایی حداقل 12 ساعت است.
3-از نوشیدن آب میوه،چای و قهوه در طی مدت ناشتایی بپرهیزید اما نوشیدن آب بلامانع است(مگر آنکه محدودیت در مصرف آب توسط پزشک یا همکاران آزمایشگاه تذکر داده شده باشد.
4-در طی مدت ناشتایی از استعمال دخانیات،جویدن آدامس و تمرین های بدنی و ورزش پرهیز نمایید.این موارد ممکن است منجر به تحریک سیستم گوارش و تغییر در نتایج آزمایشها شود.
5-بعد از نمونه گیری شما می توانید رژیم غذایی عادی و فعالیت روزانه خود را شروع نمایید.
پرسش و پاسخ:
1-چرا من باید ناشتا باشم؟
برخی مقادیر آزمایشگاهی بدنبال خوردن غذا تغییر می کنند بعنوان مثال قند خون بعد از خوردن غذا افزایش می یابد.وقتی شما ناشتا هستید مقادیر قند در وضعیت پایه تعیین شده و قابل مقایسه با دفعات بعدی آزمایش می باشد.
2-آیا می توانم در زمان ناشتایی آب بنوشم؟
بله ،شما می توانید آب بنوشید اما از نوشیدن مایعات دیگر پرهیز نمایید.
3-آیا مصرف داروها را ادامه دهم؟
بله،مگر اینکهپزشک شما دستور خاصی راجع به قطع دارو قبل از انجام آزمایش را داده باشند.
4-آیا می توانم آب میوه بنوشم؟
خیر ،فقط مجاز به نوشیدن آب هستید.
5-آیا اجازه دارم قهوه بنوشم؟
خیر،حتی قهوه بدون شکر هم نباید مصرف گردد.در مورد چای نیز به همین شکل است.
6-آیا اجازه دارم سیگار بکشم؟
خیر،سیگار کشیدن ممکن است در نتایج آزمایش اثر بگذارد.
7-آیا اجازه دارم ورزش معمول خود را انجام دهم؟
خیر،ورزش ممکن است منجر به تغییر نتایج آزمایش شود.
8-چه ساعتی باید به آزمایشگاه مراجعه نمایم؟
توصیه به این است که9-7 شب پس از میل کردن غذای معمول ناشتایی را آغاز و صبح روز بعد با توجه به ساعتهای قید شده برای ناشتایی مراجعه نمایید.

                                                                آزمایشگاه عصاریان 

نوشته شده در تاريخ جمعه 7 آبان1389 توسط الهام عنایتی

این آزمایش برای بررسی وجود تخم انگل انجام می شود.بنابراین نیازی به جمع آوری مدفوع ندارد.
نمونه باید صبح زود پیش از اجابت مزاج یا استحمام تهیه شود.

نحوه تهیه نمونه:
یک قطعه ۵ سانتیمتری از چسب نواری (از طرف چسب دار آن) محکم به ناحیه مقعد چسبانیده و فشار دهید.سپس چسب را کنده و روی لام شیشه ای که از طرف آزمایشگاه به شما داده شده است، چسبانیده و بلافاصله به آزمایشگاه تحویل دهید.


نوشته شده در تاريخ جمعه 30 مهر1389 توسط الهام عنایتی

۱-آزمایش کشت ادرار باید قبل از شروع مصرف آنتی بیوتیک انجام شود.چنانچه در یک هفته گذشته هر گونه داروی آنتی بیوتیک مصرف کرده اید به اطلاع پزشک و آزمایشگاه برسانید.اگر در حال مصرف آنتی بیوتیک هستید با نظر پزشک معالج بهتر است که یک هفته پس از اتمام دارو اقدام به تهیه نمونه جهت آزمایش نمایید.
۲-ادرار صبحگاهی برای انجام آزمایش ارجحیت دارد.
نکته:خانمها قبل از نمونه گیری باید دستگاه تناسلی و چین های اطراف آن را با آب جاری چند مرتبه شستشو دهند.
۳-جهت تهیه نمونه ابتدا کمی از ادرار را دور بریزید و بعد بقیه ادرار را تا حجم حدود دو سوم ظرف مخصوص جمع آوری نمایید.
نکته مهم:توجه داشته باشید که در طی نمونه گیری سطح داخلی ظرف و قسمت داخلی درب آن با دست و یا آلت و بدن و یا سطح دستشویی تماس پیدا نکند.
۴-چنانچه نمونه در خارج از آزمایشگاه تهیه شده است آنرا سریعا به آزمایشگاه منتقل نموده و در غیر اینصورت می توانید تا چند ساعت در یخچال نگهداری نمایید.
در مورد نوزادان:
علاوه بر موارد گفته شده در بالا نکات زیر قابل ذکر است:
۱-قبل از هر اقدامی دستهای خود را با آب و صابون شسته و خشک نمایید.
۲-دستگاه ادراری نوزاد و اطراف آنرا ابتدا با ماده ضدعفونی کننده مانند الکل یا بتادین تمیز نموده ،سپس با آب چند مرتبه شستشو دهید،آنگاه کیسه مخصوص جمع آوری ادرار را به قسمت ادراری نوزاد متصل کنید.
نکته مهم:دقت نمایید که موقع باز کردن کیسه ادراری مدخل آن را با دست یا سایر سطوح باز ننمایید.
3-پس از پر شدن حدود نصف تا دو سوم کیسه با احتیاط آن را از نوزاد جدا کرده و در این مرحله نیز مراقب باشید کهمدخل آن با سطح دست یا سایر سطوح تماس نداشته باشد.درب کیسه را بسته و سریعا به آزمایشگاه انتقال دهید و در غیر اینصورت می توانید تا چند ساعت در یخچال نگهداری نمایید.


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 28 مهر1389 توسط الهام عنایتی
۱-قبل از انجام آزمایش باید بین ۵-۳ روز تماس جنسی یا انزال نداشته باشید.

۲-نمونه بهتر است در آزمایشگاه تهیه شود.چنانچه در خارج از آزمایشگاه تهیه شود باید در عرض حداکثر نیم ساعت تحویل آزمایشگاه گردد.در حین انتقال نمونه دمای ظرف باید در حدود دمای بدن باشد.برای اینکار می توانید با گرمای دست ظرف را گرم نموده و در داخل جیب خود حمل کنید.

۳-ظرف جمع آوری را آزمایشگاه در اختیار شما قرار می دهد لذا از ظرف دیگری استفاده نکنید.

۴-همه نمونه را داخل ظرف تخلیه کنید.

۵-جمع آوری نمونه از طریق تحریک مصنوعی بر روش مقاربت ارجح می باشد.در ها حال از کاندوم جهت جمع آوری نونه نباید استفاده کرد.
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه 15 مهر1389 توسط الهام عنایتی

آزمایشگاه دکتر عصاریان که قادر است تمامی آزمایشات درخواستی پزشکان را در کوتاهترین زمان ممکن و با کیفیت بسیار بالا انجام دهد با قبول بیمه طلایی بیمه ایران گامی دیگر در جهت رفاه همشهریان برداشته است.برای انجام آزمایشات به صورت رایگان در این آزمایشگاه کافی است یک کپی از صفحه اول دفترچه بیمه ، یک کپی از نسخه پزشک و کپی کارت بیمه طلایی به همراه اصل آن را همراه داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با آدرس ایمیل ماlabraez@gmail.com و یا با تلفن 2225328 (آزمایشگاه دکتر عصاریان )تماس حاصل فرمایید.
در حال حاضر این آزمایشگاه طرف قرارداد بیمه های :خدمات درمانی، ارتش،اجتماعی و روستایی است. لازم به ذکر است که در آینده بسیار نزدیک قراردادهای جدید این آزمایشگاه با بیمه های دیگر نیز بسته می شود که متعاقبا اعلام می شود.


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه 10 تیر1389 توسط الهام عنایتی

تاکنون روش هاي ايمونولوژيک مختلفي براي اندازه گيري مواد موجود در بافت ها و مايعات بدن ابداع شده است.وجه مشترک تمامي اين روش ها ايجاد يک  واکنش ايمونولوژيک با استفاده از آنتي بادي عليه ماده مورد اندازه گيري است،و در نهايت اندازه گيري شدت رنگ فرآورده نهايي (در روش اليزا)،ميزان ماده راديواکتيو منتشر شده از آن (در روش RIA) و يا مقدار نور تابش يافته (در روش هاي کمي لومينسانس)امکان تعيين ماده مورد اندازه گيري را فراهم مي آورد.کمي لومينسانس به تابش نور از محل تهييج شده يک واکنش،زماني که به سطح پايه برمي گردد،اطلاق مي شود.با تلفيق يک واکنش کمي لومينسانس و يک واکنش ايمونولوژيک مي توان با اندازه گيري مقدار نور تابش يافته ،غلظت مواد را تعيين کرد.روش هاي کمي لومينسانس به دليل آنکه محدوده زماني و محل تابش نور توليد شده قابل کنترل نيست،خالي از اشکال نبوده و به همين دليل نمي توان غلظت هاي بسيار کم و يا محدوده هاي گسترده اي از مواد را با آنها اندازه گيري کرد.همچنين در بسياري از تکنيک هاي کمي لومينسانس به دليل نزديکي محل واکنش نمونه هاي مختلف،نور توليد شده از يک نمونه (حتي زماني که پس از خوتنش تخليه گردد) بر روي اندازه گيري نور نمونه مجاور تاثير گذاشته و باعث به دست آمدن نتايج نه چندان دقيق مي شود.براي حل مشکلات روش هاي کمي لومينسانس،طي چند سال گذشته روش الکتروکمي لومينسانس ابداع شده است.الکتروکمي لومينسانس نوعي از کمي لومينسانس است که در آن واکنشي که به توليد نور مي انجامد با جريان الکتريکي آغاز و با قطع آن خاتمه مي يابد و نور توليد شده در اين روش تنها در محل الکترود ايجادگر جريان الکتريکي به وجود مي آيد.کنترل زمان تابش نور مشکل تداخل بيش از حد نور تابش شده از نمونه هاي مجاور را رفع مي کند و همچنين کنترل محل تابش نور (تنها در سطح الکترود) باعث مي شود تا بتوان تمامي نور توليد شده از نمونه را در محلي بسيار نزديک به دستگاه دتکتور متمرکز کرد.اين امر با افزايش دادن نسبت سيگنال به نويز دقت را بالا برده و همچنين با تمرکز نور بر سطح دتکتور،حساسيت را تا حد بسيار زيادي افزايش مي دهد.با اين روش مي توان تا ميزان 15-10 مول از غلظت مواد را اندازه گيري کرد.هيچ يک از روش هاي ايمونواسي چنين حساسيتي ندارند.همچنين با کنترل محل تابش نور مي توان نور تابش يافته از بيش از يک واکنش ايمونولوژيک در يک نمونه را همزمان در محل هاي مختلف قابل اندازه گيري کرد و بدين ترتيب مي توان غلظت چند ماده را به صورت همزمان تعيين کرد.از مزاياي ديگر اين روش امکان بدست آوردن نتايج در زماني بسيار کوتاه است.
لازم به ذکر است تنها دستگاهي که بر اسا تکنولوژي الکتروکمي لومينسانس کار مي کند دستگاه     Elecsys 2010 محصول کمپاني ROCHE است که در حال حاضر در آزمايشگاه دکتر عصاريان براي انجام بسياري از آزمايشات مورد استفاده قرار مي گيرد. 


نوشته شده در تاريخ شنبه 22 خرداد1389 توسط الهام عنایتی

این مطلب را برای همشهریان دزفولی و ساکنین شهرهای اطراف دزفول می نویسم و می خواهم در مورد انجام آزمایشات و بخصوص آزمایشاتی که فوری هستند راهنماییشان کنم البته اگر بتوانم.شاید شما هم تا حالا برایتان پیش آمده باشد که آزمایشی داشته باشید ولی ندانید برای انجام آن به کدام آزمایشگاه باید مراجعه کنید و کدام آزمایشگاه توانایی انجام دادن آزمایش شما را آن هم در کوتاه ترین زمان ممکن دارد که تازه جواب آن مورد قبول پزشکان هم باشد.خوب پس خوب است که بدانید آزمایشگاه دکتر عصاریان تقریبا تمام آزمایشات مورد نیاز شما را آن هم در زمانی کوتاه و تقریبا ۲-۱ روزه انجام میدهد و از نظر کیفیت آزمایشات هم اصلا نگران نباشید چون این آزمایشگاه از جدیدترین و بروزترین دستگاههای آزمایشگاهی استفاده می کند و مورد تایید اکثریت پزشکان می باشد.این آزمایشگاه با استفاده از دستگاه الکتروکمی لومینانس که روش کار و دقت آن در سطح بسیار بالایی است آزمایشاتی را که انجام آنها در آزمایشگاههایی که فاقد این دستگاه هستند به زمانی طولانی نیاز دارد را در ظرف ۲-۱ روز پاسخ گویی میکند.در ادامه لیست تعدادی از آزمایشات را که در این آزمایشگاه قابل انجام هستند برای دوستان عزیز می آورم امیدوارم که استفاده کنید.در ضمن آقای دکتر عصاریان آمادگی دارند تا پاسخگوی سوالات شما در زمینه هر نوع آزمایشی باشند بنابراین اگر سوالی دارید در قسمت نظرات بنویسید یا برای ما ایمیل کنید تا در زمانی کوتاه پاسخ خود را در وبلاگ ببنید یا برای شما ایمیل کنیم . و حالا لیست آزمایشات:

آزمایشات هماتولوژی Hematology شامل:
-CBC-Peripheral blood smear-ESR-BT-CT-PT-PTT-BG RH-Retice-Sikle prep-Malaria-Borellia-Hb A1C-LE.Cell-HB Electrophoresis

آزمایشات بیوشیمی :
FBS-2hpp-BS-GTT-BUN-Crea- Uric Acid-TG-Chol-HDL-LDL-VLDL-Ca-P-Cu-Mg-Na-K-Li-Iron-TIBC-Ferritin-Total protein-Albumin-CPK-LDH-Troponin-SGOT-SGPT-GGT-ALK.phos-Billirobin-Amylase- Ceruloplasmin-Vitamin d3

آزمایشات سرولوژی شامل:
Wright-Coombs Wright-2ME-Widal-Cortisol AM-PM_Growth Hormone- CRP-RF-VDRL-ASO-Mono Test-PPD-Combs (Direct & indirect

آزمایشات ایمنی شناسی Immunology شامل:
ANA-DNA-HPylori:IgG,IgM-Toxo:IgG,IgM-Rubella:IgG,IgM-CMV:IgG,IgM-Serum:IgG,IgM,IgE,IgA-Protein Electrophoresis-HBS Ag,Ab-      HCV Ab-HAV:Igm-Ab_Hbe Ag,Ab-Hbc Ab-Anti Cardiolipin:IgG,IgM-Anti ccp- Anti phospholipid:IgG,IgM-Anti Gliadin:IgG,IgA-Anti Endomysial Ab:IF-Tissue Trans glutaminase:IgG,IgA-Anti Mitoconderial Ab-C3-C4-CH50

آزمایشات هورمون Hormone شامل:
BHCG-T3-T4-TSH-T3up-FTI,Anti TPO-Anti thyroglobuline-Free T3,Free T4- LH-FSH-Prolactin-DHEA-Progestrone-Estrogen-Estradiol-Testestrone-Free Testestrone-17.OH.Pregestrone-P.TH-Metanephrine-Normetanephrine-Cortisole:AM&PM-Growth Hormone_C-ANCA,P-ANCA_Insoline

آزمایشات تومور مارکر(Tumor Marker) شامل:
CEA-Alfa feto protein-CA 125-CA 15-3-PSA& Free PSA-CA 19-9

آزمایشات ادرار شامل:
Urine analysis-24 hrs for:Protein,Ca,Creat,Uric Acid,Na-K,VMA,Micro Albumin 24hrs,Others  

آزمایشات Parasitology شامل:Stool OB-OP

 آزمایشات میکروبیولوژیMicrobiology شامل:
Culture&Sensitivity-Urine-Stool-Blood-Throut-AFB-Others

آزمایش مایع منی Semen analysis بصورت کامپیوتری

آزمایشات پاتولوژی Patology شامل:
FNA تفسیر و انجام-Cytopatology-Pap Smear-Surgical patology


.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک